ΕΠΙΛΕΓΩ ΕΠΑ.Λ.

Την Πέμπτη, 29/3/2018 και την Παρασκευή 30/3/2018, το σχολείο μας συμμετείχε στην ημερίδα και έκθεση προβολής του Επαγγελματικού Λυκείου, που έλαβαν χώρα στον εκθεσιακό χώρο Δ. Χατζής (παλιά σφαγεία). Το σχολείο μας (α) συμμετείχε στην έκθεση με δημιουργίες - εργασίες των μαθητών του, (β) βοήθησε στη σύνταξη διαφημιστικών εντύπων που βρίσκονταν στο χώρο της ημερίδας και έκθεσης και (γ) συντόνισε στη σύνταξη αναφοράς προτάσεων για τη βελτίωση της ΕΕ, η οποία και παραδόθηκε στον υφυπουργό κο Μπαξεβανάκη. Για τη δράση αυτή, ευχαριστούμε θερμά όλους τους μαθητές και καθηγητές για τη συμεμτοχή και υποστήριξή τους! Ωστόσο, ιδιαίτερη αναφορά θα γίνει για τον μαθητή της Β’ τάξης, τομέα Ηλεκτρολογίας Ν. Καζάνα, τους μαθητές του τομέα Μηχανολογίας Β' τάξης, τους μαθητές του τομέα Πληροφορικής Β' τάξης και τους μαθητές της ειδικότητας Κομμωτικής (Δ' τάξη) και Βρεφονηπιοκομίας (Γ' τάξη) για την περίσσια δουλειά τους και τη μεγάλη διάθεση και ενθουσιασμό τους να την προβάλουν!

Ακολουθεί άλμπουμ φωτογραφιών.