Κοπή πίτας μαθητών 2019

Invitation

Την Πρωτοχρονιάτικη Πίτα έκοψαν οι μαθητές του σχολείου μας την 1η Φεβρουαρίου 2019 στις 7:00 μ.μ. παρουσία της Υφυπουργού Παιδείας κας Μερόπης Τζούφη.

Στην εκδήλωση παρεβρέθηκαν η  Περιφερειακή Διευθύντρια Ηπείρου κα Αγγελική Φωτεινού, η Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής του Δήμου Ιωαννιτών κα Παρασκευή Τσίλη, οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου ΔΕ του ΠΕΚΕΣ Ηπείρου κ. Ιωάννης Γεωργόπουλος, Ιωάννης Παδιώτης και η κα Ιωάννα Μπέλλου καθώς και οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του σχολείου μας.

Για το σχολείο μίλησε η Διευθύντρια κα Θεοδώρα Μαγουλιώτη στο χαιρετισμό της.

Παρουσίαση του σχολείου μας (με έμφαση στις δράσεις του τρέχοντος σχολικού έτους)

• Επιμέλεια παρουσίασης: Βασιλική Μαυροσκούφη, ΠΕ86
  • Μουσική: Robert Miles - Children (Dream Version)

Ακολούθησε παρουσίαση τοπικών δημοτικών χορών από τη χορευτική ομάδα των μαθητών μας υπό την καθοδήγηση του Καθηγητή Φυσικής Αγωγής Βασίλη Βρυώνη.

Στη συνέχεια έγινε αναφορά στη 3η Ροή του Erasmus+ στην Πορτογαλία με απομονή των πιστοποιητικών Europass στους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς και μαθητές.

• Επιμέλεια βίντεο: Δημήτρης Σιαφάκας (μαθητής της Γ' Πληροφορικής) και Ευγενία Γκίκα, ΠΕ86.
  • Μουσική: Dulce Pontes-Canção do Mar ("Το τραγούδι της θάλασσας")

Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με λαϊκό πρόγραμμα από μαθητές του σχολείου μας και ελεύθερο χορό από τους παρευρισκόμενους.