Ημέρα Αθλητισμού 2022

Η ημέρα της Παρασκευής 30.9.2022, αποτέλεσε για το σχολείο μας ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ (βάσει της εγκυκλίου 113330/Δ5/19-9-2022 του ΥΠΑΙΘ).

Μεταξύ των προτεινόμενων από το ΥΠΑΙΘ αθλητικών  δραστηριοτήτων, το σχολείο μας επέλεξε τον

"Δρόμο Υγείας: περπάτημα για 2022 μέτρα" ανά ομάδες, ως εξής:

• Ομάδα 1, αποτελούμενη από τα τμήματα Α1, Α2. Συνόδευσαν οι κκ Κόντου, Γκίκα, Κουτονιά.
  • Ομάδα 2, αποτελούμενη από τα τμήματα ΒΟ1, ΒΟ2. Συνόδευσαν οι κκ Σιανδραβέλη, Βλάχος.
  • Ομάδα 3, αποτελούμενη από τα τμήματα ΒΗ, ΓHΛΓ, ΓΗΛΝ. Συνόδευσαν οι κκ Ζηκίδης, Γραμματικόπουλος.
  • Ομάδα 4, αποτελούμενη από το τμήμα ΒΜΗΧ2. Συνόδευσαν οι κκ Τσιρογιάννης, Δραγατσούλης.
  • Ομάδα 5, αποτελούμενη από τα τμήματα  ΒΜΗΧ1, ΓΨ. Συνόδευσαν οι κκ Τουλίνας, Ξύδης.
  • Ομάδα 6, αποτελούμενη από τα τμήματα  ΓΟΧ, ΓΥΔΡ. Συνόδευσαν οι κκ Γόγολος, Δαμίγος, Πολίτης.
  • Ομάδα 7, αποτελούμενη από τα τμήματα  ΓΥΠΔ, ΓΕΔ. Συνόδευσαν οι κκ Δαβή και Γέροντας.
  • Ομάδα 8, αποτελούμενη από τα τμήματα  ΓΤΟΥΡ. Συνόδευσαν οι κκ Αγγέλη, Κλαπανάρα.
  • Ομάδα 9, αποτελούμενη από το τμήμα  ΓΒΡΕΦ. Συνόδευσαν οι κκ Κωστής, Ζώτου.
  • Ομάδα 10, αποτελούμενη από τα τμήματα  ΓΝΟΣ, ΓΙΕ. Συνόδευσαν οι κκ Παπαγεωργίου, Κατσαβέλης.
  • Ομάδα 11, αποτελούμενη από τα τμήματα  ΓΚΟΜ, ΒΥ3. Συνόδευσαν οι κκ Σιχλιμοίρης, Γκρέστας.
  • Ομάδα 12, αποτελούμενη από τα τμήματα  ΓΦΑΡ. Συνόδευσαν οι κκ Κίγκας, Σαϊνης.
  • Ομάδα 13, αποτελούμενη από το τμήμα  ΒΥ1. Συνόδευσαν οι κκ Τριανταφύλλου, Τσουρέκα.
  • Ομάδα 14, αποτελούμενη από τα τμήματα ΒΥ2. Συνόδευσαν οι κκ Μεντή, Παππά.
  • Ομάδα 15, αποτελούμενη από τα τμήματα  ΒΠΛ, ΓΕΦΠΛ, ΓΔΙΚ. Συνόδευσαν οι κκ Ζιώγκα, Ανδρέου.

Οι ομάδες περπάτησαν στον παραλίμνιο δρόμο της πόλης μας, από διαφορετικά σημεία εκκίνησης.